Archive for the ‘Jaki hotel?’ Category

postheadericon Autostopem przez świat

Autostop to świetny sposób na tanie podróże po wielu zakątkach świata. Oczywiście nie dojedziecie w ten sposób do Ameryki Północnej czy Południowej, ale np. Azję zwiedzicie bez problemu. Właściwie dzięki uprzejmości kierowców jesteście w stanie dotrzeć wszędzie. Musicie pamiętać jednak o wcześniejszym zaplanowaniu sobie trasy podróży. Koniecznie zabierzcie ze sobą jakiś namiot, bo nie zawsze będziecie mieli okazję dojechać do wyznaczonego sobie wcześniej miejsca. Liczy się również zdolność do improwizacji, bo może się okazać, że w sekundę musicie podjąć decyzję o zmianie trasy. Przydaje się również cierpliwość, bo czekanie, aż ktoś weźmie was, może się przeciągać bardzo długo. Kiedy już wsiądziecie do samochodu warto pozdrowić kierowcę w jego rodzimym języku, dlatego przed wyjazdem nauczcie się kilku podstawowych zwrotów. W wielu miejscach do rozmowy w zupełności wystarczy angielski, w innych musicie postarać się o coś więcej. Należy unikać posądzania o włóczęgostwo, bo w wielu krajach jest to karane więzieniem. Dlatego planujcie swoje trasy bardzo skrupulatnie, od czasu do czasu zatrzymujcie się w hotelach, żeby zameldować swój pobyt. Podróż autostopem zapewni wam niezapomniane przeżycia i za niewielkie pieniądze pozwoli poznać inne kraje.

postheadericon Najczęściej obierane kierunki wakacyjnych wyjazdów

Wakacje są czasem, kiedy bardzo często wyjeżdżamy. Od pewnego czasu zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim zagraniczne wycieczki, które są jednocześnie świetną okazją do poznawania różnych obcych kultur, tradycji oraz obyczajów. Obecnie podróżujemy coraz więcej, a jak się nawet okazuje, decydujemy się już nie tylko na podróże po kontynencie europejskim, ale coraz chętniej decydujemy się również na wyjazdy do Afryki oraz do Azji, zwłaszcza, że te kontynenty mają nam również coraz więcej do zaoferowania. Przede wszystkim jeśli chodzi o Afrykę, to na pewno musimy wiedzieć o najbardziej ciekawych krajach, które przyciągają turystów. Mowa tu przede wszystkim o takich państwach, jak Maroko, Tunezja, Kenia. W takich krajach można spędzić naprawdę niesamowite wakacje. Jeśli chodzi o Azję natomiast, to na pewno dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim Tajlandia, ale poza nią, chętnie odwiedzana jest również Birma, Laos, Kambodża oraz Wietnam, kraje również bardzo ciekawe pod względem turystycznym.

postheadericon Europejskie stolice pełne piękna

Nie ulega wątpliwości, że Europa ma do zaoferowania turystom z całego świata wiele atrakcyjnych miejsc. Wśród nich nie może zabraknąć oczywiście europejskich stolic. Do nich często podróżują wszyscy, gdyż są one sercem danego kraju. Warto więc je zobaczyć. Możemy w nich liczyć na zwiedzanie ciekawych zabytków, podziwianie architektury miasta, a także zapoznawanie się z kulturą ludzi tam mieszkających. Wszystko to jest rzeczywiście niezwykle interesujące. Oprócz tego należy dodać, że biura podróży mają w tym zakresie bardzo interesujące i atrakcyjne cenowo oferty, z których rzeczywiście warto skorzystać. Największym zainteresowaniem wśród europejskich stolic cieszą się Paryż, Londyn, Praga, a także Wiedeń czy Rzym. Do tego grona można także dopisać Berlin czy Madryt. Faktem jest, że są one bardzo reprezentatywne i przyciągają uwagę. Każda stolica ma w sobie coś niezwykłego, bowiem jest stworzona w jak najlepszy sposób. Każdy kraj dba o te miejsca, dlatego też z pewnością warto je zwiedzić i poznać ich magię.

postheadericon Gdynia – młode i wyjątkowe miasto

Wybierając się do Trójmiasta warto choćby jeden dzień spędzić w pięknej Gdyni. To jedno z najmłodszych miast na Pomorzu, do niedawna przede wszystkim o charakterze przemysłowym, posiada jednak swój osobliwy i wyjątkowy urok. Centralnym punktem Gdyni jest są bez wątpienia okolice portu, gdzie można zwiedzić „Dar Pomorza” oraz „Błyskawicę” – statki – muzea, piękne i wyjątkowe pod względem historycznym. Interesująco przedstawia się także gdyńskie oceanarium, nazywane często Bałtykiem w pigułce. Rzesze turystów przyciąga także plaża oraz prowadząca w kierunku molo w Gdyni – Orłowie. Muzeum Marynarki Wojennej to z kolei raj dla miłośników historii i wojskowości. Śmiało można więc stwierdzić, że Gdynia to miasto wyjątkowe, łączące w sobie nowoczesność i historię, dzięki czemu każdy znajdzie optymalne rozwiązanie dla siebie. Przemysłowa część miasta wplotła się w nowoczesny krajobraz, ustępując miejsca szeroko rozumianej sferze turystycznej. Warto dodać, że Gdynia to także swoista pętla łącząca przeciwległe krańce Zatoki Gdańskiej. Wsiadając w tramwaj wodny można dopłynąć na Hel lub do Jastarni, a tym samym poznać nowe, piękne miejsca.

postheadericon Kraje uwielbiane przez turystów najbardziej na świecie

Na co dzień każdy z nas słyszy w telewizji informacje na temat losów różnorodnych biur i ośrodków turystycznych. Są nimi najczęściej ośrodki mające lokalizację w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji i innym krajom europejskim. Kraje te są miejscami szczególnie lubianymi przez turystów ze względu na ich zabytki kulturalne, architektoniczne, a także liczne atrakcje takie jak między innymi restauracje, plaże, baseny, egzotyczny klimat i szlaki turystyczne, przyciągające podróżników z całego świata. Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów ze względu na popularność tego kraju, a także miejsca powszechnie znane takie jak między innymi Hollywood, Los Angeles, Nowy Jork, czy stolica kraju, czyli Washington. Są to miasta, które są najbardziej dochodowymi punktami turystycznymi, których dochód wynosi ponad dziewięćdziesiąt miliardów dolarów. Jest to niezwykle duża suma, gdyż wyprzedza ona drugi najlepszy pod względem dochodów kraj, jakim jest Hiszpania, o ponad czterdzieści miliardów dolarów zysku.

postheadericon Doliny nie tylko dla leniwych

Większość ludzi kojarzy góry z wysokimi szczytami, wspinaczką i często trudnymi szlakami. Ten tok myślenia doskonale niweluje wycieczka w Tatry, połączona ze zwiedzaniem przepięknych, pełnych uroku dolin. Dywany krokusów, które można spotkać wczesną wiosną w Dolinie Chochołowskiej stwarzają wrażenie, iż człowiek niespodziewanie przeniósł się do innego świata, pełnego baśniowości i niesamowicie pięknego. To wręcz idealne miejsce na leniwy odpoczynek, w otoczeniu górskich szczytów i cudów natury. Nawet mniej wprawieni turyści nie zmęczą się kilkugodzinnym spacerem, a nawet jeśli odczują skutki dość długiej wędrówki, zostaną one zniwelowane przez piękne i niezapomniane wrażenia. Nie mniej ciekawa jest Dolina Kościeliska, polecana przede wszystkim ludziom żądnych przygód i niespodzianek, jakie można spotkać w udostępnionych do zwiedzania jaskiniach. Jak więc widać, góry to nie tylko wysokie szczyty i szlaki wspinaczkowe, ale szereg alternatyw stricte spacerowych – wygodnych, mało męczących i jednocześnie dających moc niezapomnianych wrażeń, które z pewnością pozostaną w pamięci przez długie lata.

postheadericon Wycieczki sportowców

Będąc sportowcem niewątpliwie mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą przeróżnych wyjazdów. Niekiedy mają one miejsce do innego miasta, lecz czasami nawet kraju i świata. Z pewnością muszą się oni czuć naprawdę wyjątkowo, gdy przychodzi możliwość zwiedzenia tych wszystkich znanych na całym świecie zabytków. Oczywiście, żaden sportowiec nie leci na inny kontynent w tym celu. Głównym zamierzeniem jest rozegranie meczów w ramach organizowanej imprezy sportowej. Między treningami jednak, w chwili wolnego czasu, nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, abyśmy poszli zwiedzać. Czasami siatkarze, czy też inni atleci zatrzymują się w miastach znanych na całym świecie, gdzie można zobaczyć mnóstwo wspaniałych rzeczy. Nasi „złotopolscy” siatkarze w ostatnim roku przecież zwiedzili wodospad Niagara przy okazji turnieju w Kanadzie, a także zamek w Nagoi, gdy w 2011 rozgrywali w Japonii Puchar Świata. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których udało im się być. Patrząc na to z boku, każdy z nas z pewnością chciałby w tym momencie na chwilę się z nimi zamienić, ponieważ przy okazji pracy mają oni takie możliwości. Niestety, ale nie każdy z nas może to o sobie powiedzieć i większość na taką wycieczkę musi po prostu czekać.

Najnowsze komentarze
  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « lut    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930