Archive for the ‘Atrakcje turystyczne’ Category

postheadericon Zagraniczne wojaże

Wszyscy lubimy podróżować i spędzać zaplanowany wolny czas w miejscach gdzie jeszcze nie byliśmy w miejscach rekomendowanych przez naszych znajomych lub wyszukanych w folderach licznych biur podróży. Oczywiście dla tych wszystkich, którym nie wystarczają uroki naszego kraju z różnych względów oferowana jest szeroka gama wyjazdów za granicę. Na dzień dzisiejszy nie stanowią one już tak ogromnej przepaści cenowej, jak kiedyś gdyż bogacące się społeczeństwo posiada coraz to więcej wolnych środków przeznaczanych na wypoczynek. Lubimy jeździć do miejsc gdzie klimat jest znacząco odmienny od panującego w naszym kraju, nad ciepłe morza, ale coraz częściej zapuszczamy się w najdalsze zakątki świata zwiedzając egzotyczne kraje, ich kulturę panujące tam odmienne zwyczaje. Spora grupa osób uprawia turystykę zagraniczną nie korzystając z pośrednictwa biur podróży. Wybierają oni własny transport, wynajmują indywidualnie noclegi w tanich motelach czy kwaterach prywatnych, i zapewniając sobie wyżywienie we własnym zakresie. Modne jest tez podróżowanie kamperami, które nie koniecznie musimy kupować na własność, a możemy wypożyczyć na interesujący nas okres. Zagraniczne wojaże to dziś nie wygórowany luksus a stający się codziennością standard.

postheadericon Rozbudowa miasta Brasillia

Z powodu braku środków, dalsza rozbudowa miasta odbywa się w tempie zwolnionym. Plan budowy wykonano dotychczas w 15 – 20%. Przeniósł się tutaj prezydent republiki i jego kancelaria, a także Kongres Narodowy (parlament) i Sąd Najwyższy. Władza wykonawcza, tzn. ministerstwa, znajdują się jeszcze w Rio de Janeiro. Spośród 26 projektów urbanistycznych, przedłożonych specjalnej komisji, wybrano projekt znanego architekta brazylijskiego Lucio Costa, który opracował tzw. ,,plan – piloto”, nadający układowi ulic miasta kształt zbliżony do samolotu. Korpus tego ,,samolotu” to dzielnica instytucji państwowych, gmach w administracji i innych budowli o przeznaczeniu publicznym, a ,,skrzydła” to dzielnice mieszkalne. Główna arteria podłużna dzieli miasto na 2 części: północną i południową. Po obydwu stronach tej osi usytuowano gmachy ministerialne i tzw. plac Trzech Władz, a także serce miasta – trzypoziomową autostradę z podziemnym tunelem poprzecznym. Tunel ten łączy północną i południową część miasta; dwupoziomowe skrzyżowania umożliwiają ruch bezkolizyjny w dowolnym kierunku, a także parkowanie samochodów.

postheadericon Turystyka motocyklowa coraz bardziej popularna

Okazuje się, że niezwykle popularną formą turystyki jest dzisiaj ta związana z motocyklami. Coraz więcej osób kupuje motocykle i uwielbia się nimi przemieszczać. Cała turystyka motocyklowa ma także społeczny charakter, gdyż osoby posiadające motocykle wybierają się z grupą znajomych na wycieczki wszelkiego rodzaju. Nie są to już tylko wycieczki w obrębie danego kraju i związane ze zlotami miłośników tych maszyn, ale także bardzo dalekie, zagraniczne podróże na Słowację czy też do Chorwacji. Okazuje się, że dzięki temu można się rzeczywiście bawić świetnie. Z tego też powodu bardzo wiele osób bierze w tym udział. Są to wycieczki zarezerwowane nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Coraz więcej z nich samodzielnie porusza się motocyklami. Oczywiście istnieje też możliwość jechania z partnerem na jednym motocyklu. Trzeba przyznać, że takie podróżowanie dostarcza naprawdę niezapomnianych przeżyć, dlatego też warto w nie zainwestować. Dzięki temu poczujemy przysłowiowy wiatr we włosach i poczujemy się naprawdę wolni. Bardzo ważne jest to, aby przed każdym takim wyjazdem dokładnie sprawdzić swój motocykl, a następnie już tylko cieszyć się chwilami spędzonymi w trasie i podziwiać widoki.

postheadericon Przygotowanie się do wyjazdu wakacyjnego

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz wyjazd wakacyjny będzie udany nie możemy zapominać o odpowiednim przygotowaniu się do takiego wyjazdu. Znacznie mniej czasu na przygotowania musimy poświęcić w przypadku, gdy decydujemy się na wyjazd organizowany przez biura podróży. W takim przypadku to biuro podróży zapewnia nam nocleg, czy oferuje możliwość korzystania z ubezpieczeń turystycznych jakie są obowiązkowe. Gdy jedziemy na wycieczkę, czy wyjazd wakacyjny organizowany we własnym zakresie nie możemy zapominać o konieczności nabycia ubezpieczenia pojazdu, czy ubezpieczenia turystycznego jakie chroni nas w przypadku różnego rodzaju nieprzewidzianych sytuacji. Ważne jest również, by korzystać z takich ofert biur podróży, jakie zapewniają nam standard wypoczynku, który prezentowany jest w ofercie. Gdy sami wybieramy nocleg zawsze dokładnie sprawdzamy jaką ofertę przedstawia nam hotel, czy ośrodek hotelarski. Takie informacje powinniśmy również sprawdzać, gdy jedziemy na wakacje z biurem podróży. Wiele biur podróży ma duże rozbieżności pomiędzy tym, co znajduje się w ofertach, a tym na co możemy liczyć w ramach podpisanych z firmami turystycznymi umów, więc warto jest takie umowy dokładnie czytać.

postheadericon W poszukiwaniu czarownic

Zwiedzając Polskę wielu turystów kieruje się do centralnej części kraju, gdzie znajduje się najstarsze pasmo górskie, czyli Góry Świętokrzyskie. Najwyższym szczytem jest tutaj Łysica, nie mniej jednak znacznie większym zainteresowaniem cieszy się Łysa Góra, słynąca z legend o zlotach czarownic. Dziś na Łysej Górze znajduje się klasztor benedyktynów, który trudno kojarzyć z czarownicami, warto jednak pamiętać, że w dawnych wiekach okolice te faktycznie słynęły z kultów pogańskich. Wiele osób wybiera się w te rejony przede wszystkim po to, by poznać tradycję, legendy i historię, a przy okazji odpocząć i zregenerować siły. Warto dodać, że w Górach Świętokrzyskich łatwo można znaleźć miejsca noclegowe o różnym standardzie, począwszy od schronisk młodzieżowych, poprzez pensjonaty, a na ekskluzywnych hotelach skończywszy. Nie ma więc problemu ze znalezieniem najbardziej optymalnej alternatywy, dostosowanej rzecz jasna do zasobów finansowych potencjalnego turysty, żądnego przygód i niezapomnianych przeżyć. A przyznać należy, że wrażeń w tutejszym rejonie z pewnością nie zabraknie.

postheadericon Najpiękniejsze perełki naszego kraju

Nasz kraj jest pełen niesamowitych zabytków i fascynujących miejsc, o których być może nawet jeszcze nie wiemy. Tymczasem to właśnie tutaj znajduje się wiele zakątków, wciąż niedocenianych przez turystów. Zamiast więc decydować się na zagraniczne wczasy, być może warto pomyśleć o wypoczynku w przepięknej Polsce, zwłaszcza, że tu również możemy ciekawie spędzić czas, nie wydając równocześnie wiele na dalekie podróże. Przede wszystkim jeśli szukamy ciszy oraz spokoju, to idealnym miejscem na wypoczynek będą Mazury, nazywane również Krainą Tysiąca Jezior. Tu, przyroda wciąż jest iście dziewicza, nie dotknięta ludzką ręką. Jeziora, lasy oraz łąki – to wszystko sprawia, że ten północno – wschodni zakątek naszego kraju może się poszczycić naprawdę wyjątkowym klimatem. Chociaż może nie znajdziemy tutaj luksusowych hoteli, to mimo to, warto zatrzymać sięw jednym z gospodarstw agroturystycznych, w którym na pewno nie przepłacimy za wypoczynek. A w takich miejscach można nawet skosztować przepysznych smakołyków i specjałów regionalnej kuchni.

postheadericon Opadające płatki kwiatów kwitnącej wiśni

Japonia nie bez powodu nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni. Pięknie zaróżowione drzewa stały się symbolem narodowym już wiele wieków wstecz i nic nie wskazuje, by miało to ulec zmianie. Niewiele osób wie, że z kwitnącymi kwiatami wiśni związany jest rytuał zwany Hanami i obchodzony w Japonii co roku od VIII wieku. Przywędrował tam z Chin i na dobre zagościł w japońskiej kulturze. Hanami oznacza dosłownie „oglądanie kwiatów”. Od tego czasu wszyscy mieszkańcy państwa, bez względu na pochodzenie, status społeczny i zajęcie, w czasie kwitnienia kwiatów wiśni, przesiadują pod różowymi drzewami, gdzie odpoczywają, ucztują i relaksują się w gronie znajomych. W dawnych czasach było to połączone również z mitologią i religią, wierzono bowiem, że w koronach drzew wiśni mieszka górskie bóstwo Sagami. Rolnicy wierzyli, że należy mu złożyć ofiarę, a on w zamian zapewni im urodzaj i bogate zbory ryżu. Dziś świętowanie sprowadza się do spotkań i świętowaniu z całą rodziną i przyjaciółmi w cieniu drzew kwitnących na różowo. Czas kwitnienia to przełom marca i kwietnia, co w Japonii jest też okresem w którym rozpoczyna się rok szkolny oraz rok podatkowy. Ważne jest to, że zwyczaj ten pielęgnowany jest przez wszystkich mieszkańców Japonii, więc o dobre miejsce pod wiśniami często trzeba walczyć. Dlatego z ogromną uwagą obserwuje się prognozy i czeka się na pierwsze pąki na drzewach. Pierwsze kwiaty najczęściej pojawiają się na terenie subtropikalnej Okinawy, a potem powoli zaczynają kwitnąć drzewa na pozostałym terenie kraju. Najpóźniej dzieje się to na terenach północnych. Święto oficjalnie zostaje uznane za rozpoczęte, kiedy zakwitną kwiaty na drzewach wiśni, znajdujących się obok Świątyni Yasakuni w Tokyo. Wtedy w parkach rozpoczyna się świętowanie przy dango i sake.

Najnowsze komentarze
  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « lut    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930