Archive for the ‘Turystyka przyszłości’ Category

postheadericon Kwatery w Egipcie?

W każdy kraju, jak najbardziej zauważalne jest pewne rozróżnienie, jeśli chodzi o kwestię miejsc noclegowych. Owe rozróżnienie ma oczywiście na celu zapewnić każdemu klientowi odpowiednich warunków noclegowych. Dla jednych priorytetem jest przecież cena, a dla innych szczególnie istotne są warunki. Każdy z tych grup klientów, powinien otrzymać to czego oczekuje. Jak się jednak okazuje, nie w każdym kraju o takie warunki można się pokusić. Możliwość wyboru została w zasadzie całkowicie odebrana mieszkańcom Egiptu, w którym to nie można znaleźć prywatnych kwater. Egipt składa się przede wszystkim z nowoczesnych hoteli, których poziom jest bardzo wysoki i zapewne daleki od tego, co otrzymać można na prywatnych kwaterach. Egipt jest turystycznym rajem i tutaj właśnie inwestorzy, chcą budować najnowocześniej hotele na świecie. Mają ku temu wręcz idealne warunki. Oczywiście budownictwo w Egipcie nie stoi na zbyt wysokim poziomie, ale nie da się ukryć, że jest bardzo tanie. Jeśli mieliście okazję przebywania w Egipcie to zapewne widzieliście robotników, którzy budują wniesienia przy wykorzystaniu starych betoniarek. Pracują w fatalnych warunkach, przy bardzo wysokich temperaturach, a mimo wszystko wciąż budowa postępuje i sprawia wrażenie coraz bardziej zaawansowanej. Te wszystkie nowoczesne hotele musiały przecież jakimś sposobem powstać. Były zapewne budowane nie przez jedną osobę, a przez grono osób, które poświęciły temu całe miesiące jeśli nawet nie lata. Poszukując w Egipcie tanich prywatnych kwater niestety nic nie znajdziecie. Ten kraj jest zdominowany przez hotele, które zajmują znaczącą część powierzchni całego kraju. W zasadzie ceny w tych hotelach są na tyle atrakcyjne, że zapewne temu podołacie. Tym samym naprawdę, pozbawionym sensu jest szukanie innych miejsc noclegowych. Jeśli lecicie do Egiptu to stać was jest na odpowiedni komfort pobytu. Egipt jest zbyt tanim krajem, by jeszcze turysta, miał dodatkowo oszczędzać na niższej jakości miejscach noclegowych.

postheadericon Zielona Góra – stolica polskiego winobrania

Każdego roku w telewizji pokazywane są obrazki z Zielonej Góry, związane ze świętem winobrania, które w tym mieście ma już ponad 160 letnią tradycje, bowiem pierwsze takie obchody miały miejsce już w roku 1852. Wtedy na ulice wychodzi kolorowy korowód postaci, którym przewodzi bóg wina – mityczny Bachus. Historia uprawy winorośli, zgodnie z legendą tych okolic, sięga już XII wieku, a 200 lat później Zielona Góra już była sławna z produkcji wina przez tamtejszych mnichów. Z czasem tradycje oraz umiejętności produkcji tego napoju alkoholowego przejęli okoliczni ziemianie, którzy budowali bardzo typowe dla tego terenu tak zwane domy winiarza. Taki dom na parterze mieścił magazyny oraz pomieszczenia, gdzie wytwarzano wino, natomiast na piętrze mieściły się pomieszczenia mieszkalne danej rodziny i ewentualnie służby. Takich domów jeszcze w wieku XIX było w Zielonej Górze bardzo wiele, kroniki mówią o ponad 700 budynkach, w większości murowanych. Obecnie jest już ich tylko 4, z których najbardziej znany jest dom Augusta Gremplera – pięknie odrestaurowany, posiadający dodatkowo szklaną dobudowę, gdzie prezentowane są na żywo różne gatunki winorośli – miejsce to należy koniecznie odwiedzić, można tam bardziej poczuć przeszłość tych terenów, zwyczaje dawnych mieszkańców, technologie produkcji miejscowego wina.

postheadericon Przebudowa Ottawy w latach sześćdziesiątych

Utworzono komisję dla przebudowy stolicy w 1967 roku i doszło do przekształcenia sześćdziesięciokilometrowego nadbrzeża rzeki Ottawy w strefę parkowo – wypoczynkową. Prowadzono się prace przy przebudowie parków „Stratsona” „Sandy Hill” i „Rockliffe Park”. Położony na północnym zachodzie od Hullu park Gatineau o powierzchni 30 tysięcy ha staje się główną strefą wypoczynku. Opracowano program modernizacji 45 km dróg, nie licząc 75 km dróg, które już dotychczas unowocześniono w Ottawie. Ważnym elementem programu przebudowy stolicy jest przeniesienie niektórych instytucji państwowych na przedmieścia, np. w Hull zbudowano kompleks gmachów rządowego centrum prasowego, inne zaś przedsiębiorstwa zamierza się przenieść do nowopowstałej dzielnicy. Planuje się w ten sposób utworzenie wokół Ottawy zielonej strefy, w odległości 15 km od centrum miasta. Zgodnie z planem generalnym przenosi się również linie kolejowe poza granicę miasta, a wolne tereny wykorzystuje się do budowy bezkolizyjnych dróg samochodowych, w celu rozładowania ruchu ulicznego.

postheadericon Podróżowanie na piechotę

Taka forma podróżowania zazwyczaj preferowana jest przy okazji pielgrzymek religijnych, jakie co roku odbywają się do świętych miejsc za równo w kraju jak i za granicą. W Polsce, największą pielgrzymką, jest pielgrzymka na Jasną Górę. Tysiące ludzi z całej Polski przemierza pieszo tą trasę, aby dotrzeć do świętego miejsca i móc wspólnie podziękować za ten dar Bogu. Jak najbardziej taka forma pieszego podróżowania jest niezwykle dobrym sposobem na spędzenie czasu. Możliwe jest dzięki temu pełne oczyszczenie duchowe, jak i również przebycie pięknej drogi do ciekawego bądź co bądź miejsca. Biorą w tym udział zarówno osoby starsze jak i młode. Różnorodność wiekowa jest tu naprawdę bardzo dużo. Dla osób, które nie mogą już dalej iść, podstawiane są specjalne busy, którymi dojechać można na miejsce. Jak najbardziej więc można w pełni cieszyć się z możliwości, jakie się ma podczas takiego podróżowania. Podróżowanie na piechotę jest dobrym sposobem na to, aby zobaczyć, jak bardzo wytrzymałą jest się osobą i czy nasza kondycja jest tak dobra, jak nam się wydaje. Warto chociaż raz w życiu uczestniczyć w takiej właśnie pielgrzymce. Z pewnością osiągnąć będzie można wysokie zadowolenie z takiego faktu.

postheadericon Podróże w głąb egzotycznych krain

Bez dwóch zdań w aktualnych czasach większość z nas zachwyca bądź interesuje się kulturą egzotyczną. Również państwa z tego regionu cieszą się coraz to większą popularnością, gdzie urokliwe miejsca i rewelacyjne atrakcje podbijają serca turystów. Do czynników, które sprzyjają obcokrajowcom zaliczymy sprzyjający tamtejszy klimat oraz krajobraz, który w znacznym stopniu przyciąga turystów. Większość osób, które wybierają się w egzotyczne miejsca na wakacje, spędza swoje wakacje na kąpielach wodnych jak i słonecznych, rozkoszuje się smacznymi drinkami z palemką. Warto pamiętać, że dopiero po zmroku zaczyna się życie, gdzie miasta tętnią muzyką i zabawą, która najczęściej trwa do białego rana. Dni natomiast są monotonne i większość turystów spędza je na lenistwie i odpoczynku. Jednakże biorąc pod uwagę liczbę ośrodków turystycznych i miejsc noclegowych, jesteśmy przekonani, że w sezonie letnim jak i zimowym zawsze znajdziemy miejsce zakwaterowania. W Polsce bardzo ciekawe i profesjonalne usługi świadczą biura podróży, ale równie popularną metodą wakacji są zniżki z sieci Groupon czy też Citeam. Jednakże sprzyjający klimat i piękne widoki, to nie koniec atrakcji, gdyż hotele są wyposażone w kompleksy basenów czy też saun.

postheadericon Nawigacja się przyda

Nie każdemu odpowiada to, żeby wyjechać na wakacje z biurem podróży. Jednakże, jeśli zaliczamy się do tych osób, to nie musimy rezygnować całkowicie z wyjazdu. Jak najbardziej możemy zorganizować go we własnym zakresie. Po znalezieniu korzystnego noclegu najczęściej jest tak, że decydujemy się na jazdę samochodem. Wiadomo, że jest to dosyć wygodne rozwiązanie i znacznej większości osób ono odpowiada. Musimy jednak liczyć się z tym, że podczas jazdy będziemy poruszali się takimi trasami, jakie to nie są dla nas znane. Nie pamiętamy tym samym trasy na pamięć i bez wątpienia przydałaby nam się jakaś mapa. Niestety jednak te papierowe nie należą do najbardziej poręcznych i wygodnych. Na szczęście jednak na rynku pojawiły się różne urządzenia, jakie są w stanie nam pomóc. W każdym sklepie z elektroniką znajdziemy nawigację. Jest to urządzenie, jakie wytyczy dla nas trasę i dobrze nas nią poprowadzi. Należy wyłącznie zadbać o to, żeby wgrana została odpowiednia mapa kraju czy Europy. Możemy być pewni, że dzięki temu bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Nawigacja określi nam również prognozowany czas przejazdu oraz kilometry, jakie zostały nam do pokonania. Jest to coś naprawdę wygodnego i powinniśmy zdecydować się na zakup tego urządzenia.

postheadericon Turystyka dla studentów

Grupą, która najbardziej w dzisiejszych czasach kocha podróżowanie i mocno wzmacnia całą naszą turystykę krajową są przede wszystkim studenci. To oni mają jeszcze na tyle czasu i odwagi, aby w sposób naprawdę bardzo aktywny spędzać swój wolny czas i nie martwić się w żaden sposób o to, że zabraknie im pieniędzy gdyż tego typu problemy są dla nich na drugim miejscu. Liczy się przede wszystkim przygoda i chęć zobaczenia czegoś zupełnie nowego. Dlatego też obecne biura podróży starają się przede wszystkim o to, aby w sposób odpowiedni móc przygotować swoją ofertę tak, aby mogła się ona również spodobać osobą młodym. Głównym wyznacznikiem muszą być tutaj bardzo niskie koszty zwiedzania oraz podróżowania. Studenci również nie narzekają zbytnio na miejsce do spania. Ważne dla nich jest tylko i wyłącznie to, aby nie padało na głowę i było w miarę ciepło. Dlatego też naprawdę można dość łatwo przygotować dla nich tanią ofertę gdzie będą mogli zobaczyć bardzo wiele przy czym nie zapłacą dużej ilości pieniędzy. Największymi kosztami dla nich samych będzie przede wszystkim sam przejazd, który również rozejdzie się po kosztach jeżeli odpowiednio duża grupa będzie chciała uczestniczyć w tego typu podróży.

Najnowsze komentarze
  Wrzesień 2017
  P W Ś C P S N
  « lut    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930